Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Światowy Dzień Wody, bez której nie ma życia

22 grudnia 1992 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowy Dzień Wody, święto obchodzone corocznie 22 marca.
Światowy Dzień Wody, bez której nie ma życia

Autor: Fundacja Popatrz Sercem

Podziel się
Oceń

Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody była “Ochrona lodowców”. Lodowce są nie tylko źródłem wody, ale też dla wielu regionów świata stanowią swoisty jej magazyn.

Gmina Kazimierza Wielka oraz Kazimierski Ośrodek Sportowy postanowiły uczcić to święto organizując w tym właśnie dniu 24-Godzinny Maraton Pływacki. Była to już 18 edycja tego niezwykłego wydarzenia. 

Święto Wody, Gminy i pływaków rozpoczęło się uroczyście o godzinie 12 w sobotę 22 marca 2025 roku. 

Udział w maratonie mógł wziąć każdy chętny. Wystarczyło tylko "zapisać się" na wydarzenie oraz uiścić symboliczną opłatę za udział w nim. Każdy z zawodników mógł przepłynąć dowolny dystans - dowolną “liczbę basenów”. W maratonie można było wystartować o dowolnej, wybranej przez siebie porze.

Liczyła się suma przepłyniętych przez zawodnika basenów. Można było startować indywidualnie lub drużynowo.

Krakowscy seniorzy zgromadzeni wokół fundacji “Popatrz Sercem” postanowili przyłączyć się do obchodów Święta Wody i wziąć udział w tym wydarzeniu. Krakowscy seniorzy już po raz drugi wzięli udział w tym wydarzeniu. 

W maratonie wzięło udział 7 seniorów i 3 seniorki. Zespołowo przepłynęliśmy 16,1 km. Każdy płynął w swoim tempie, wolniej lub szybciej, dłużej lub krócej. Liczba przepłyniętych basenów zależała indywidualnie od seniora/seniorki. Nie liczył się czas czy przepłynięte baseny. Najważniejsza była dobra zabawa, która towarzyszyła nam przez cały czas pobytu na pływalni.

Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do Krakowa. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do łącznego wyniku uzyskanego podczas wydarzenia. 

W przyszłym roku, a czas płynie szybko, znowu zawitamy w Ośrodku Sportowym w Kazimierzy Wielkiej, aby wziąć udział w kolejnej edycji Maratonu Pływackiego, bo to przecież i nasze święto.

Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Kazimierza Wielka, a także Panu Prezesowi Kazimierskiego Ośrodka Sportowego Robertowi Pleszyńskiemu za coroczne organizowanie tej wspaniałej imprezy i niezwykle miłe przyjęcie naszej grupy.

Współtowarzyszom wodnej przygody dziękujemy za wspólną zabawę, a super pływakom gratulujemy osiągniętych wyników. 


Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama