Czy warto tworzyć obrazy w ten sposób?
Sztuczna inteligencja wciąż się rozwija i oferuje coraz szersze możliwości. Jak to wygląda w przypadku różnego rodzaju obrazów czy grafik? W nich AI jest w stanie przyspieszyć proces twórczy, lecz trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Największe problemy dotyczące generowania obrazów w ten sposób dotyczą:
zdeformowanych ludzkich ciał (np. niewłaściwej liczby palców u dłoni),
nieczytelnych napisów,
przesyconych kolorów.
Nie oznacza to, że obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję nie nadają się do użytku. Jeśli dobrze opanujemy sztukę ich tworzenia, takie grafiki są w stanie pomóc w usprawnieniu pracy. Z takiego rozwiązania chętnie korzysta się między innymi w marketingu.
Jak wygenerować obraz za pomocą AI?
Obrazy za pomocą AI generujemy z użyciem dedykowanych do tego modeli sztucznej inteligencji. Najpopularniejszym narzędziem jest DALL-E. Ten model został stworzony przez firmę OpenAI, której najbardziej znanym dziełem jest ChatGPT. Z DALL-E możemy skorzystać w tym samym miejscu, co z ChatuGPT, co wpływa na jego popularność. Dostępne są także inne narzędzia. Często korzysta się z programów, takich jak:
Wombo Dream,
StarryAI,
Runaway AI,
Deep AI,
Bing Image Creator (narzędzie oparte na DALL-E 3.0).
Aby wygenerować obraz za pomocą AI, najczęściej musimy stworzyć odpowiedni prompt, który przekażemy sztucznej inteligencji. Są to wytyczne, którymi narzędzie ma się kierować w trakcie generowania grafiki. Po wpisaniu promptu, sztuczna inteligencja wytworzy grafikę, którą w razie czego możemy zmienić poprzez wpisywanie kolejnych poleceń.
Czytaj także: Jak zacząć tworzyć obrazy za pomocą AI?
Programy mogą wymagać wykupienia płatnej wersji, by odblokować wszystkie dostępne funkcje. Niektóre, takie jak DALL-E, czy Bing Image Creator, można wykorzystać bez dodatkowych opłat. Wtedy są jednak objęte ograniczeniami co do liczby wygenerowanych grafik w określonym przedziale czasowym.
Jak napisać dobry prompt do wygenerowania obrazu za pomocą AI?
Kluczem do wygenerowania ciekawego obrazu jest dobry prompt. Od wytycznych, które przekażemy sztucznej inteligencji, zależy efekt końcowy, więc ich właściwe napisanie jest tu podstawą.
Najważniejsze jest precyzyjne przedstawienie tego, co grafika ma zawierać. Jeśli oczekujemy szczególnego koloru tła, konkretnego przedmiotu, czy ścisłego umiejscowienia pewnych elementów, musimy to dokładnie opisać. Warto też pamiętać o tym, by w prompcie zawrzeć rozdzielczość i proporcje wygenerowanej grafiki. Kolejną ważną kwestią jest umieszczenie palety kolorów, nastroju grafiki, czy też oczekiwanych detali i poziomu ich odwzorowania. Uwzględniając to wszystko będziemy mieli pewność, że obraz stworzony za pomocą AI spełni nasze oczekiwania.
więcej ciekawych informacji o nowych technologiach znajdziesz na Uzdalnieni.pl
Napisz komentarz
Komentarze