We wtorek w ośrodku PKL można było spotkać najlepszych polskich alpejczyków i snowboardzistów na czele z mistrzem świata seniorów Oskarem Kwiatkowskim, który podczas wydarzenia wspólnie z kibicami świętował swoje 27. urodziny, brązową medalistką mistrzostw świata seniorów – Aleksandrą Król, a także Marynę Gąsienicę-Daniel – czołową zawodniczkę alpejskiego Pucharu Świata w slalomie gigancie. W spotkaniu udział wzięli również snowboardziści: Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc, Michał Nowaczyk i Mikołaj Rutkowski oraz alpejczycy: Magdalena Łuczak, Magdalena Bańdo i Piotr Habdas. Obecni byli również trenerzy: Marcin Orłowski, Oskar Bom i Janusz Starzyk.
- Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnych wyników i emocji, jakich nam dostarczyliście. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i cieszymy się, że PKL i PFR, jako inicjatorzy programu PolSKI Mistrz możemy już czwarty sezon dokładać małą cegiełkę do wspierając was na trasie do mistrzostwa! – mówił Patryk Białokozowicz z zarządu PKL podczas spotkania na Kasprowym Wierchu.
Wydarzenie na Kasprowym Wierchu odbyło się w ramach Programu PolSKI Mistrz, dzięki któremu Polski Fundusz Rozwoju i Polskie Koleje Linowe od czterech sezonów wspierają rozwój narciarstwa alpejskiego i snowboardu alpejskiego w Polsce.
– To był naprawdę bardzo fajny dzień. Przyjemnie było spotkać się z kibicami, w szczególności tymi najmłodszymi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem alpejskim i zobaczyć, jak wiele pasji i radości jest w ich oczach – przyznała Maryna Gąsienica-Daniel. – Dla nas takie spotkania są również ogromną dawką motywacji. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy wspierają nas przez cały sezon – dodała.
Spotkanie miało zakończyć się wspólnym treningiem sportowców z kibicami. Niestety trudne warunki pogodowe, opady śniegu oraz mgła, uniemożliwiły przeprowadzenie tej części wydarzenia.
PKL i PZN planują organizację podobnego wydarzenia i treningu w przyszłym sezonie zimowym. Bądźcie czujni i do zobaczenia!
PolSKI Mistrz to Narodowy Program Rozwoju Narciarstwa i Snowboardu Zjazdowego w Polsce, którego inicjatorami są: Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe oraz Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Program powstał we współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim w 2020 roku. W 2021 roku do grona Partnerów Programu PolSKI Mistrz dołączył Polski Koncern Naftowy ORLEN. Dzięki współpracy PZN z PFR, PKL i PKN ORLEN możliwy jest dalszy rozwój Programu i zwiększenie wsparcia dla klubów, poprzez zmniejszenie kosztów uprawiania narciarstwa alpejskiego w Polsce, brak opłat startowych i udostępnienie skipassów, dostęp do infrastruktury treningowej oraz rozwój bazy i kompetencji trenerskich.
Celem Programu PolSKI Mistrz jest przede wszystkim promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu w Polsce.
Współpraca PZN z Partnerami Programu PolSKI Mistrz opiera się na kilku płaszczyznach. Bazę Programu PolSKI Mistrz stanowi wsparcie finansowe obejmujące zabezpieczenie szkolenia Kadr Narodowych PZN, wsparcie klubów (w każdym sezonie na nagrody finansowe dla klubów przeznaczanych jest 120 000 zł), a także organizację zawodów krajowych i międzynarodowych z kalendarza FIS, które głównie odbywają się na trasach narciarskich ośrodków Grupy PKL.
Polskie Koleje Linowe to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.
PKL oferuje kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 600 osób.
Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Naszymi priorytetami są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych. Zapewniamy skuteczną koordynację programów rozwojowych na bazie jednolitej strategii i zintegrowanych kanałów kontaktu z przedsiębiorcami, samorządami i klientami indywidualnymi.
Poprzez fundusze PFR pełni rolę inwestora kapitałowego dostarczającego długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w wybranych sektorach gospodarki, w tym m.in. energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej.
Napisz komentarz
Komentarze