Cracovia była blisko zwycięstwa. Ostatecznie "Pasy" remisują z Piastem

W meczu kończącym 5. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, Cracovia zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. "Pasy" długo prowadziły, ale w końcówce straciły gola z rzutu karnego.

Autor: MKS Cracovia

Od początku przewagę miał Piast. Goście wywalczyli kilka stałych fragmentów, po których byli groźni. W bramce Cracovii dobrze spisywał się jednak Sebastian Madejski. W 10. minucie uratował swój zespół, najpierw po strzale Ariela Mosóra, a potem po dobitce Jorge Felixa. "Pasy" odpowiedziały strzałem z dystansu Janiego Atansanova, po którym niepewnie, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach.

Mecz był wyrównany, ale też ostry. Nie brakowało również sytuacji. W 33. minucie, minimalnie niecelnie główkował Patryk Makuch. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, przed szansą stanął Michał Chrapek, ale znowu górą był Madejski.

Kallman dał prowadzenie Cracovii, ale w końcówce szczęście opuściło gospodarzy

Tuż przed przerwą, gospodarze wyszli na prowadzenie. Benjamin Kallman wygrał pojedynek biegowy z Arielem Mosórem, wbiegł w pole karne i celnym strzałem po ziemi, pokonal Placha.

Po przerwie nie było już tak ciekawie. Zrobiło się nerwowo, kartkami byli karani nie tylko piłkarze, ale też trenerzy obu drużyn.

W 73. minucie, w końcu zrobiło się groźnie, pod jedną z bramek, a konkretnie pod tą, strzeżoną przez Madejskiego. Młody bramkarz Cracovii znowu się wykazał, zatrzymując w sytuacji sam na sam, Felixa.

W samej końcówce, Piast miał kolejną świetną okazję. Z woleja uderzał Patryk Dziczek, a głową, piłkę z linii bramkowej, wybił Kallman.

Wydawało się, że szczęście sprzyja Cracovii. Dobra passa jednak skończyla się w doliczonym czasie gry, kiedy sędzia odgwizdał faul, za uderzenie łokciem Ariela Mosóra. Początkowo Paweł Raczkowski nie wskazał na 11. metr, ale po sprawdzeniu sytuacji na monitorze VAR, nie miał wątpliwości, że należy to zrobić. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Dziczek. W efekcie obie drużyny podzieliły się punktami.

Cracovia - Piast Gliwice 1:1

Bramki: Kallman (44.) - Dziczek (90.+1, z karnego)

Żółte kartki: Atanasov, Makuch, Oshima - Felix, Katranis, Tomasiewicz

Cracovia: Madejski - Hoskonen, Jugas, Ghita - Rapa, Atanasov (63. Knap), Oshima, Rakoczy (82. Myszor), Jaroszyński - Kallman, Makuch (82. Bochnak)

Piast: Plach - Mosór, Czerwiński, Katranis (71. Holubek) - Pyrka, Dziczek, Tomasiewicz, Chrapek (83. Bykowski), Ameyaw (63. Kirejczyk), Krykun (63. Kądzior) - Jorge Felix