Premierowe zwycięstwo Wierchów Rabka-Zdrój w Ludźmierzu [FOTO]

Piłkarze Wierchów Rabka-Zdrój odnieśli pierwsze zwycięstwo w trwającym sezonie Ligi Okręgowej. W 5 kolejce grupy limanowsko-podhalańskiej podopieczni trenera Dawida Polaka pokonali w Ludźmierzu 2:1 miejscowy Wiatr. Bramki dla ekipy z gorczańskiego uzdrowiska strzelili Igor Kwaśniewski oraz Bartłomiej Traczyk.
Wierchy Rabka-Zdrój odniosły premierowe zwycięstwo w Lidze Okręgowej
Na zdjęciu piłkarze Wierchów świętujący zdobycie drugiej bramki

Autor: Jan Ciepliński

W ten weekend odbyły się mecze 5 kolejki Ligi Okręgowej w grupie Podhale-Limanowa. Jedno z najbardziej zaciętych spotkań rozegrano w Ludźmierzu, gdzie miejscowy Wiatr zmierzył się z Wierchami Rabka-Zdrój. Dla gospodarzy była to szansa na zdobycie pierwszych punktów, natomiast piłkarze z gorczańskiego uzdrowiska chcieli wygrać po raz pierwszy w sezonie.

Wierchy rozpoczęły spotkanie w Ludźmierzu podobnie, jak w przegranym meczu w Czarnym Dunajcu. Dużo niedokładności i dziury szczególnie w środkowej części boiska spowodowały spore problemy. Jeden z takich piłkarskich prezentów wykorzystali gospodarze, którzy za sprawą Marszałka otworzyli wynik potyczki.

Zimny prysznic dla Rabczan był potrzebny. Od momentu straty bramki z minuty na minutę odbudowywali się, a zmiana z powodów zdrowotnych Jakuba Czecha na Igora Kwaśniewskiego dała efekt w postaci bramki wyrównującej. Dwie minuty od pojawienia się na murawie, w 30 minucie młody napastnik Wierchów otrzymał świetne podanie od Jakuba Szczepańskiego i głową wpakował piłkę do siatki bramki rywali.

Po przerwie Wierchy miały kilka szans na zdobycie zwycięskiej bramki. Brakowało przede wszystkim dobrego, ostatniego podania oraz skuteczności. W 83 minucie bardzo dobry strzał Korczaka obronił golkiper gospodarzy, ale cztery minuty później skapitulował. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Wnękowicza na bramkę uderzeniem głową zamienił kapitan Bartłomiej Traczyk i uciszył miejscowych kibiców.

Pomimo nerwowej końcówki podopieczni trenera Dawida Polaka dowieźli zwycięstwo i poprawili sobie humory przed kolejnymi, ligowymi starciami.

Wiatr Ludźmierz – Wierchy Rabka – Zdrój 1:2 (1:1)
1:0 Marszałek (Zubek) 12
1:1 Kwaśniewski (Szczepański) 30
1:2 Traczyk (Wnękowicz) 87

Wiatr Ludźmierz: Byrnas – Luberda (80 Dul), Obrochta, Zubek (85 Handzel), Siuta, Słowakiewicz, Hrapkowicz, Dutkiewicz, Marszałek, Siaśkiewicz, Zwierz (55 Kupka)

Wierchy Rabka-Zdrój: Elżbieciak – Traczyk, Miller, Wójtowicz, Szczepański, Wójciak (46 Wnękowicz), Korczak, Molnar (73 Polak), Korczak, Vysokyi (90 Marturano), Czech (28 Kwaśniewski), Błoniarz (94 Lenart)