Europejski Kongres Sportu i Turystyki zyskał renomę wydarzenia, które łączy mistrzów aren sportowych z liderami opinii, trenerów z naukowcami, działaczy z przedstawicielami rządu. Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponująco jak poprzednie – z udziałem ekspertów z różnych dziedzin i pasjonatów, którzy razem będą rozmawiać o szansach, zagrożeniach i kierunkach rozwoju polskiego sportu.
Sceneria? Idealna do merytorycznych rozmów i spotkań na najwyższym poziomie. Górskie otoczenie, tatrzański klimat oraz sprawdzona infrastruktura Nosalowego Dworu stworzą warunki sprzyjające wymianie doświadczeń, budowaniu relacji i konstruktywnym dyskusjom.
Tegoroczna edycja organizowana jest wspólnie przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu „Ars Athletica” oraz Województwo Małopolskie. Chociaż organizatorzy na razie nie ogłaszają szczegółowych informacji na temat zaproszonych gości, zapewniają, że wśród prelegentów nie zabraknie głośnych i znanych nazwisk.
Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów przed czasem, ale możemy zapewnić, że na Kongresie pojawi się wiele znanych osobistości. Wśród gości znajdą się medaliści olimpijscy, przedstawiciele związków sportowych oraz popularni i uznani dziennikarze zajmujący się sportem. Nazwiska uczestników będziemy ujawniać stopniowo. Jesteśmy dumni z faktu, że Kongres dzięki organizacji poprzednich edycji zyskał uznanie i szacunek wielu środowisk – przede wszystkim sportowych, ale także tych związanych z biznesem i turystyką – mówi Bartłomiej Druziński, prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu „Ars Athletica”.
Europejski Kongres Sportu i Turystyki z każdym rokiem umacnia swoją pozycję jako jedno z kluczowych branżowych wydarzeń w kraju. O jego randze świadczy nie tylko obecność najważniejszych postaci życia publicznego, ale i uznanie najwyższych władz państwowych — tegoroczna edycja została po raz kolejny objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Moc Kongresu to także jego medialny zasięg. Polsat Sport, pełniący już po raz trzeci rolę głównego partnera medialnego wydarzenia, odgrywa kluczową rolę w budowaniu jego rozpoznawalności i dotarciu do szerokiego grona odbiorców.
Podczas tegorocznej edycji na uczestników czeka ponad 30 paneli dyskusyjnych, podzielonych na pięć tematycznych bloków. Jakie tematy w tym roku będą zajmować prelegentów?
Najbardziej wybiegającym w przyszłość segmentem wydarzenia będą bez wątpienia „Igrzyska w Polsce” – wyjątkowa okazja, by wspólnie z zaproszonymi ekspertami przyjrzeć się realnym szansom naszego kraju na organizację największego sportowego święta świata. Uczestnicy panelu wezmą pod lupę nie tylko kwestie infrastruktury i promocji, ale też długofalowe korzyści dla polskiego sportu i gospodarki.
Z kolei blok „Wielkie wyzwania polskiego i europejskiego sportu” rzuci światło na kluczowe pytania: Jakie zmiany szykują się w przepisach? Jak technologie kształtują nowe oblicze sportu? I wreszcie – czy sport pozostanie tak popularny, jak dziś?
Ale to nie wszystko! O popularyzacji sportu będą mówić także specjaliści uczestniczący w panelach w ramach segmentu „Biznes i marketing w sporcie”. Tu tytuł mówi sam za siebie. Reklama, komunikacja, a wreszcie finanse – czyli dyskusje o sferach jakże związanych ze sportem. Z kolei blok „Społeczne znaczenie sportu i rozwój kultury fizycznej” skupi się na wyzwaniach, jakie stoją przed młodym pokoleniem oraz na tym, jak mądrze wspierać aktywność fizyczną w różnych grupach społecznych. Segment „Turystyka, która buduje” będzie poświęcony dyskusjom na temat potencjału Polski w przyciąganiu turystów z różnych stron świata.
Nie ulega wątpliwości, że Zakopane ponownie stanie się miejscem inspirujących spotkań, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dotychczasowe dwie edycje Kongresu pokazały, że nie brakuje tu merytorycznych i inspirujących rozmów na najwyższym poziomie. Żywa dyskusja o polskim sporcie, momentami pełna emocji, świadczy o tym, jak istotne są poruszane tematy. To budujące, ponieważ tylko otwarta i dynamiczna wymiana poglądów może prowadzić do wartościowych wniosków, innowacyjnych pomysłów i konkretnych działań – zaznacza Prezes Fundacji „Ars Athletica”.
Szczegółowe informacje na temat III Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki są dostępne na stronie internetowej www.eksit.eu, gdzie można zarejestrować się na nadchodzące wydarzenie. Witryna jest regularnie aktualizowana – sukcesywnie pojawia się tam będą nazwiska kolejnych prelegentów i gości specjalnych. Już na początku maja spotkają się oni w jednym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowo-turystycznych w Polsce.
Napisz komentarz
Komentarze