Puszcza nadal bez wygranej. Tym razem lepszy był Radomiak [WIDEO]

W meczu kończącym 12. kolejkę PKO Ekstraklasy, Puszcza Niepołomice przegrała z Radomiakiem 0:2. Ekipa z Małopolski nie wygrała od ośmiu spotkań i jest w strefie spadkowej.

Autor: radomiak.pl

Źródło: radomiak.pl

Pierwsza połowa była bezbarwna. Przed przerwą oglądaliśmy tylko jeden celny strzał, którego autorem był Michał Radecki. W końcówce pierwszej części, dobrze odnalazł się w polu karnym, po wrzutce z rzutu wolnego. Zdołał trącić piłkę, ale nie na tyle, aby pokonać Macieja Kikolskiego.

Znacznie więcej emocji było w drugiej połowie. Już po pięciu minutach, gospodarze objęli prowadzenie. W 50. minucie, w polu karnym, Dawid Szymonowicz faulował Paulo Henrique. Do rzutu karnego podszedł Leonardo Rocha i pewnie pokonał Kewina Komara, zdobywając swoją 10 bramkę w tym sezonie.

Radomiak w końcu wygrał. Puszcza w strefie spadkowej

Z każdą minutą Radomiak miał coraz większą przewagę. Decydujący cios wyprowadził w 66. minucie. Z prawej strony dośrodkował Zie Ouattara. W polu karnym dobrze zachował się Jan Grzesik, zbiegając na bliższy słupek, wyprzedził rywala i głową trafił do siatki.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. W efekcie Radomiak, po dwóch porażkach, w końcu wygrał. Puszcza ma większy problem, bo kompletu punktów nie zdobyła od 16 sierpnia, kiedy pokonała 4:1, Lechię Gdańsk. Teraz oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej.

Radomiak - Puszcza Niepołomice 2:0

Bramki: 1:0 Rocha (51. rzut karny), 2:0 Grzesik (66.)

Żółte kartki: Peglow, Kaput - Szymonowicz

Radomiak: Kikolski - Ouattara, Mammadov, Luizao, Henrique - Kaput (62. Jordao), Henrique - Grzesik (90.+2 Rossi), Alves, Peglow - Rocha

Puszcza: Komar - Mroziński (75. Walski), Craciun, Yakuba, Szymonowicz - Hajda (75. Okoniewski), Serafin - Lee (80. Stępień), Radecki (60. Cholewiak), Abramowicz - Kosidis