Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Operacja na zaćmę - co warto wiedzieć?

Problemy ze wzrokiem dotyczą wielu osób i mogą prowadzić do poważniejszych chorób. U starszych osób najczęściej diagnozowana jest zaćma, która wymaga leczenia operacyjnego. Pomoc w tym zakresie uzyskamy w klinice okulistycznej OneDayClinic, działającej z zaangażowaniem i pasją. W tym miejscu skontrolujemy swój wzrok i skorzystamy z profesjonalnego doradztwa okulistów zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jaka jest cena operacji zaćmy? Co warto wiedzieć o zabiegu usunięcia zaćmy?
  • 18.04.2025 11:49
Operacja na zaćmę - co warto wiedzieć?

Operacja na zaćmę wtórną

Jeśli chodzi o usunięcie zaćmy wtórnej cena nie musi stanowić problemu, gdyż taki zabieg może być refundowany przez NFZ. Pakiet obejmuje soczewkę ponadstandardową asferyczną, jednoogniskową z filtrem UV. Gdy zauważymy u siebie pogorszenie jakości widzenia po operacji zaćmy, trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty z kliniki okulistycznej. Może to być tzw. zaćma wtórna, która utrudnia widzenia i pogarsza jakość życia. OneDayClinic pomaga pacjentom z zaćmą wtórną, którzy wymagają przeprowadzenia zabiegu kapsulotomii. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej kliniki okulistycznej pozostaje nam czekać na kontakt ze strony konsultantów. Nie jest tajemnicą, że operacja zaćmy prywatnie cena to kwestia, która interesuje szerokie grono pacjentów. Na szczęście możemy liczyć na bezbolesne i krótkie zabiegi operacyjne w gabinecie okulistycznym, które są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Przebieg operacji zaćmy

Jak przebiega operacja na zaćmę? W tym wypadku specjaliści sięgają po nowoczesne technologie i dbają o komfort pacjenta w każdym momencie zabiegu. Na początku stosuje się znieczulenie miejscowe w formie kropli do oczu i odkaża się skórę dookoła oczu. Kolejny krok to wykonanie niewielkiego nacięcia, przez które wprowadzane będą narzędzia do usunięcia starej i umiejscowienia nowej soczewki w danym miejscu. Potem dochodzi do rozbicia zmętniałej soczewki z pomocą fakoemulsyfikacji i oczyszczenia dna torebki oka. Umiejscowienie soczewki wymaga ogromnej precyzji ze strony chirurga, tak aby uzyskać pożądane efekty operacji. Żadne elementy soczewki nie mogą być źle ulokowane lub podwinięte, gdyż to mogłoby prowadzić do poważniejszych problemów ze wzrokiem. Zabieg kończy się ostrożnym usunięciem narzędzi z pola operacyjnego i zabezpieczeniem nacięcia. Oko dosyć szybko się regeneruje, dlatego nie trzeba zakładać opatrunków i pozostawać w szpitalu. Oczywiście leczenie zaćmy nie jest jeszcze zakończone, gdyż trzeba kontrolować pacjenta pod względem ewentualnych podrażnień i stanów zapalnych. Opieka pooperacyjna jest zatem bardzo ważna i wymaga odbywania regularnych wizyt u okulisty. 

Warto zauważyć, że zaćma to poważna choroba oczu, która może nawet doprowadzić do utraty wzroku. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z usług kliniki OneDayClinic, która oferuje profesjonalne leczenie różnych chorób oczu i wsparcie dla każdego pacjenta. Im szybciej przeprowadzimy profesjonalną operację zaćmy, tym lepiej dla nas samych i dla narządu wzroku. 

Materiał zewnętrzny


WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama