Olkusz. Z trzema promilami przyszła odebrać syna ze szkoły

Problem alkoholu niestety jest coraz bardziej widoczny. 45-letnia kobieta postanowiła odebrać swojego 7-letniego syna z jednej z olkuskich szkół. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. 

Odpowiedzialnością i spostrzegawczością wykazali się pracownicy jednej z olkuskich szkół, którzy uniemożliwili pijanej matce odebranie 7-latka. Na pomoc wezwano policjantów i o sytuacji już powiadomiono sąd rodzinny.

W czwartek  około godziny 14.30, do jednej z olkuskich placówek oświatowych przyszła 45-letnia kobieta, która chciała odebrać swojego syna. Kobieta słaniała się na nogach i czuć było od niej alkohol. O sytuacji natychmiast powiadomiono dyrektora, który o pomoc poprosił policję.

– Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi i zbadali stan trzeźwości 45-latki, okazało się, że kobieta ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie matka zamierzała opiekować się dzieckiem. Chłopiec trafił pod opiekę babci a o sytuacji powiadomiono sąd rodzinny – opisują zdarzenie funkcjonariusze z KPP w Olkuszu.

Apelujemy do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.